Neden Parke?

Neden Parke    |    Parke Zemini     |      Lamine Parke      |    Laminat Parke


 Neden Parke ?

Krono GermanyAhşap zeminler her bütçeye uygundur
Ahşap zeminler konutunuza değer katar. Parkenin ömür boyu kullanılan bir ürün olduğunu söylersek yanlış olmaz. Evinizin değerini arttırır. Eviniz için dayanıklı ve sert bir zemin elde etmede bulunabilecek en seçkin ve kaliteli zemin ahşaptır.

Ahşap zeminlerin bakımı kolaydır 

Rutin bakımı, silmek ve süpürmekten biraz daha farklıdır. Her zaman nemden ve tozdan korunduğuna emin olunmalıdır. Koruyucu bakım; bölgesel halılar, mobilya altlarına takılan zemin koruyucular ve uygun parke temizleyicileri kullanılarak yapılmalıdır. Sadece suyla yapılan temizlik bile akar böcek vb… alerjik maddeler barınmasını engeller.

Ahşap zeminler çevre dostudur 

Bir çok yer kaplamasından farklı olarak ahşap zeminler tükenmeyen doğal kaynaklı ürünlerdir. İzin verilerek kesimi yapılan ağaçlar mevcut doğal orman kaynağının çok küçük bir kısmıdır ve genel tabiat düzeni üzerinde büyük baskı oluşturmaz.
Amerikan ahşap servisi istatistiklerine göre dünyada her sene kesilen ağaç yerine iki katı kadar yeni yetişen ağaç eklenmektedir. Bugün itibariyle 50 sene önce yetişenden daha fazla orman vardır.

Ahşap zeminler daha sağlıklıdır

mljÇevre koruma kurumu kapalı alandaki hava kalitesinin en büyük sağlık tehditlerinden biri olduğunu dile getirmiştir. Ev veya ofisinizde zemine döşenmiş ahşap parke ile daha sağlıklı bir yaşam ve çevre sağlanmaktadır. Sert ahşap gibi sert zemin döşemeleri akar ve küf barındırmaz.
Özellikle alerjiden yakınanlar için daha kaliteli bir yaşam alanı ve hava kalitesi yaratmaktadır. Ahşap zeminlerin sert yüzeyi ayrıca pestisid gibi suni maddelerin zeminde oluşumunu da engeller. Güncel bir EPA araştırması ev ve bahçe zeminlerinde oluşan pestisid gibi zehirleyici maddelerin ahşap zeminler sayesinde yoğun bir şekilde azaldığını ortaya çıkarmıştır. Evdeki diğer bir sorun ise bazı sentetik maddeler nedeniyle havaya karışan zehirlerdir. Bu tür zehirlerin her biri evde yaşan insanların kronik hastalıklarının olmasına sebep olabilir.

Çok geniş seçenek ve çeşit mevcuttur :
Modern teknoloji sayesinde sert ahşap zeminlerin bir çok farklı ebat, şekil, renk ve türleri vardır. Bu çeşitli seçenekler size ömür boyu süren sıcak bir zemin keyfini sunabilir.